بیت کوین به بالای ۱۱ هزار دلار رسید

دوشنبه 3 تیر 1398 - 13:17

تحلیل بنیادی بیت کوین

برای اولین بار در پانزده ماه گذشته قیمت بیت کوین به بالای ۱۱ هزار دلار رسید. بازگشت صعودی اخیر بیت کوین خیره کننده بوده است. به نظر George McDonaugh (رئیس و مؤسس شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال KR1) معتقد است که سرمایه‌گذاران هیچ‌وقت بیت کوین را فراموش نکردند و تنها منتظر فرصت مناسب برای ورود به بازار بودند.
بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان در سال ۲۰۱۷ توانست تا بالای ۱۹٫۵۰ هزار دلار صعود کند، اما در سال ۲۰۱۹ تا محدوده ۳٫۳ هزار دلاری سقوط کرد. بیت کوین چندین ماه در زیر ۴۱۰۰ دلار گیر افتاده بود. اما در ماه آوریل دوباره خریداران بیت کوین وارد بازار شدند. تحلیلگران بر این باورند کاهش نگرانی‌ها در رابطه با دزدی و کلاه‌برداری در بازار ارز دیجیتال و عملکرد خیره کننده بیت کوین در گذشته باعث شده تا توجه افراد زیادی به سمت بیت کوین بازگردد.
برخلاف سال ۲۰۱۸، امسال تمایل شرکت‌ها به استفاده از فناوری بلاک چین هم بیشتر شده است، به طوری که فیس‌بوک با شرکت‌های Visa و Uber Technologies همکاری می‌کند تا ارز دیجیتال لیبرا (Libra) را عرضه کند. سرمایه‌گذاران بر این باورند که حرکت فیس‌بوک به سمت ارزهای دیجیتال نشانگر اعتبار این بازار است. Edward Moya استراتژیست ارشد بازار در Oanda Corp معتقد است که نوسانات بیت کوین ادامه خواهند یافت و اهداف بعدی بیت کوین ۱۲ و ۱۵ هزار دلار هستند.