سه روش ساده برای فیلتر کردن سیگنال پین بار

یکشنبه 12 آبان 1398 - 9:00

الگوی پین بار یکی از قوی‌ترین سیگنال‌های معاملاتی است. هر چند که معامله با پین بار به نظر ساده می‌آید اما دیده شده که بسیاری از معامله گران تازه‌کار پرایس اکشن تجربه خوبی از معاملات پین بار نداشته‌اند. در معامله با پین بار باید به جزئیات ظریفی توجه کرد، جزئیاتی که می‌توانند بر عملکرد شما تأثیر قابل‌توجهی داشته باشند. معمولاً معامله گران حرفه‌ای پرایس اکشن صبر می‌کنند تا بهترین سیگنال پرایس اکشن تشکیل شود و سپس وارد بازار می‌شوند. اما معامله گران تازه‌کار تنها با دیدن پین بار وارد بازار می‌شوند. پین بار سیگنال قوی است، اما سیگنال تضمین شده‌ای نیست. در این بخش شما با نحوه فیلتر کردن سیگنال پین بار (pin bar) آشنا می‌شوید و می‌توانید به راحتی سیگنال پین بار خوب را از ضعیف تشخیص دهید.

به پین بارهایی تمرکز کنید که با روند بازار هم سو هستند

شاید گفتن این حرف درست نباشد که تنها به پین بارهایی تمرکز کنید که با روند بازار هم جهت باشند، چون‌که دیده شده پین بارهای مخالف روندی هم گاها خوب عمل می‌کنند. اما به طور کلی اگر جزو معامله گران محافظه‌کار هستید و تلاش می‌کنید تا از بهترین سیگنال‌ها وارد بازار شوید، همان بهتر که تنها از سیگنال‌های پین باری وارد بازار شوید که با روند بازار هم سو هستند.
پس اولین قدم در بهبود معامله با سیگنال پین بار این است که بازارهای روند دار را پیدا کنید. توصیه ما این است که نمودارهای چهارساعته و روزانه را برای معامله انتخاب کنید. سیگنال پین باری که در نمودار چهارساعته تشکیل می‌شود باید با روند نمودار روزانه هم سو باشد. یعنی اگر روند نمودار روزانه صعودی باشد، سیگنال پین بار چهارساعته هم باید صعودی باشد.

سیگنال پین بار هم سو با روند بازار

سیگنال پین بار هم سو با روند بازار

سیگنال پین بار باید با سطوح کلیدی تکنیکال انطباق داشته باشد.

اگر بازار روند دار باشد، احتمال موفقیت سیگنال پین بار هم سو با آن هم بسیار بالا خواهد بود. اما اگر بازار بدون روند باشد، بهتر است که سیگنال‌های پین باری را شکار کنید که از سطوح کلیدی بازار تشکیل می‌شوند. برای این کار باید سطوح کلیدی بازار یعنی حمایت و مقاومت را مشخص کنید و سپس از اصل انطباق استفاده کنید. اصل انطباق به این معنی است که در یک سطح کلیدی باید حداقل سه عامل تکنیکال با یکدیگر همخوانی داشته باشند. به طور مثال حمایت کلیدی بازار شاید در نزدیکی نرخ رُند باشد و در همین محدوده هم سیگنال خرید پین بار تشکیل شده باشد.

سیگنال پین بار منطبق با سطوح کلیدی

سیگنال پین بار منطبق با سطوح کلیدی

همیشه به دنبال پین باری باشید که دنباله آن خارج از دامنه کندل های قبلی بازار باشد

طبق تعریف سیگنال پین بار باید سمت چپ دنباله پین بار خالی باشد. علاوه بر این پین باری که دنباله بلندی دارد و یا دنباله پین بار به فاصله دوری از دامنه کندل های قبلی حرکت کرده، می‌تواند حرکت سریع و قوی را هم به دنبال داشته باشد. الگوی پین بار نوعی از شکست جعلی است. برای یافتن شکست‌های جعلی تنها کافی است به نوسانات بازار در اطراف نرخ‌های رُند یا سطوح کلیدی مهم نگاه کنید. اگر پین باری در نرخ رُند یا سطح کلیدی تشکیل شود که دنباله پین بار توانسته از سطح کلیدی یا نرخ رُند عبور کند، می‌گوییم که شکست جعلی در نرخ رُند یا آن سطح کلیدی روی داده است. این یعنی علاوه بر این‌که ما سیگنال پین بار قوی داریم، شکست جعلی هم روی داده و دنباله پین بار هم فاصله زیادی با دامنه نوسانات قبلی بازار دارد. شکست‌های جعلی نشانگر بازگشت سریع بازار هستند و قوی‌ترین نوع سیگنال بازگشتی محسوب می‌شوند. به همین دلیل اگر شکست جعلی در قالب پین بار باشد، می‌توانید با خیال آسوده‌تری وارد بازار شوید.

سیگنال شکست جعلی در قالب پین بار

سیگنال شکست جعلی در قالب پین بار

 

شارژ حساب فیبوگروپ با ارزان ترین نرخ بازار

از نرخ های بسیار بسیار رقابتی و ارزان ما برای شارژ حساب فارکس خود در بروکر فیبوگروپ بهره مند شوید