حد ضرر ضمنی برای سیگنال‌های مشکوک

یکشنبه 9 آذر 1399 - 11:27

سیگنال‌های معاملاتی همیشه عمل نمی‌کنند. این یک حقیقت تلخ در حرفه معامله‌گری است. همه معامله‌گران بازار فارکس، سهام، طلا، بیت کوین و … می‌دانند که سیگنال های پرایس اکشن نقطه آغازین یک حرکت را نشان می‌دهد و در عین حال حد ضرر قطعی معامله را هم مشخص می‌کند. یعنی وقتی سیگنال صادر شد، ما می‌دانیم که دقیقاً در کدام نقطه سیگنال باطل خواهد شد و حد ضرر یا استاپ لاس (Stop Loss) فعال خواهد شد. اما آیا راهی برای فهمیدن سریع این موضوع وجود دارد؟ یعنی می‌توانیم قبل از فعال شدن حد ضرر، باطل شدن سیگنال را پیش‌بینی کنیم؟

حد ضرر ضمنی چیست؟

همه معامله‌گران با حد ضرر قطعی آشنا هستند. حد ضرر قطعی حد ضرری است که ما برای معاملات فروش و یا خرید تعیین می‌کنیم و با فعال شدن این حد ضرر، معامله به طور خودکار بسته می‌شود. حد ضرر ضمنی که گاهی اوقات حد ضرر ذهنی هم گفته می‌شود، نوع دیگری از حد ضرر است که با بررسی یک شرط، مشخص می‌کند که باید معامله را به طور دستی ببندیم. در اینجا سیستم یا کامپیوتر به طور خودکار معامله را نمی‌بندد. بلکه باید معامله‌گر با رسیدن قیمت به حد ضرر ضمنی معامله را ببندد.

آموزش فارکس آموزش پرایس اکشن استراتژی حد ضرر مدیریت ریسک و بازدهی نمودار روزانه AUDUSD

آموزش فارکس: هر چند که سیگنال پرایس اکشن پین بار صادر شده، اما شرطی که باعث فعال شدن دستور حد ضرر ضمنی می شود هم تحقق یافته است. پس باید به طور دستی معامله را بست تا از ضرر بیشتر جلوگیری کرد.

در نمودار بالایی که وقتی جفت ارز AUDUSD به مقاومت کلیدی می‌رسد، پین بار نزولی را تشکیل می‌دهد. سیگنال فروش صادر شده است. در واقع با نفوذ AUDUSD و بازگشت نزولی آن به زیر مقاومت کلیدی سیگنال ورود به معامله فروش صادر شده است. آیا می‌توان گفت که اگر بازار در بالای مقاومت تثبیت شود، سیگنال باطل خواهد شد؟ اگر جواب شما مثبت است، باید با باقی ماندن جفت ارز AUDUSD در بالای مقاومت به فکر بستن معامله بیفتید.
در واقع معامله‌گر به جای این‌که منتظر فعال شدن حد ضرر قطعی بماند، با تحقق یک شرط ساده تکنیکال، معامله را دستی می‌بندد. این کار باعث می‌شود تا معامله‌گر با ضرر کمتری از سیگنال باطل شده خارج شود. پس دفعه بعد که می‌خواهید معامله کنید، به این فکر کنید که چه شرطی در بازار وجود دارد که با تحقق آن، سیگنال معاملاتی باطل خواهد شد. شاید حد ضرر قطعی معامله با حد ضرر ضمنی یکی باشد. اما تا وقتی‌که حد ضرر ضمنی کوچک‌تر از حد ضرر سیگنال است، می‌توان ضرر احتمالی معامله را کوچک کرد. جلوگیری از ضرر بیشتر، نوعی کسب سود است.

 

شارژ حساب فیبوگروپ با ارزان ترین نرخ بازار

از نرخ های بسیار بسیار رقابتی و ارزان ما برای شارژ حساب فارکس خود در بروکر فیبوگروپ بهره مند شوید