بعد از تحلیل اشتباه بازار چه اتفاقی می‌افتد؟

یکشنبه 7 دی 1399 - 10:47

اگر چارت‌های فارکسی را با دقت تحلیل نکنید، رفتار و حرکات قیمتی بازار را هم درست متوجه نخواهید شد. شما باید در زمان تحلیل بازار حساسیت بیشتری به خرج دهید. در این میان معامله گران تازه کار باید بیشتر احتیاط کنند، چون‌که بسیاری از آن‌ها به طور درست آموزش ندیده‌اند. تحلیل اشتباه یا غلط بازار می‌تواند منجر به تصمیمات غلطی شود. بسیاری از معامله گران بازار هم با چنین مشکلاتی درگیر هستند. در این میان مسائل تأثیرگذار دیگری هم هستند که می‌توانند افکار معامله‌گر را به هم بریزند. به خصوص اگر معامله‌گر تصور کند که این معامله همه چیزهایی که در زندگی می‌خواسته را به او خواهد داد. این زیاده‌خواهی باعث بی‌توجهی او به اصل مطلب می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم با پیامدهای احتمالی تفسیر اشتباه بازار آشنا شویم.

اشتباه در اجرای معامله

این اتفاق برای خیلی از معامله گران افتاده است. فرد بعد از آشنایی با بازار فارکس و شروع حرفه معامله‌گری سود منطقی را در ابتدای کار به دست می‌آورد. اما بعد از مدت کوتاهی او هر آنچه در حساب معاملاتی داشته است را از دست می‌دهد. تحلیل اشتباه او از بازار باعث شده تا به جای خرید، دستور فروش را اجرا کند (یا برعکس). همیشه در تحلیل بازار دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید با تمرکز بالایی این کار را انجام دهید. تحلیل در نهایت به تصمیم در رابطه با معامله منجر خواهد شد. یعنی اشتباه در تحلیل به معنی اشتباه در معامله است.

ضرر کردن

در بازار فارکس برای این‌که ضرر کنید، کافی است معامله اشتباهی را اجرا کنید. اشتباه در معامله خیلی سریع با ضرر در بازار به پایان خواهد رسید. به همین دلیل است که حرفه‌ای‌های بازار همیشه به معامله گران تازه کار تأکید می‌کنند که با احتیاط معامله کنند. هر کاری که در بازار انجام می‌دهید، پیامدهایی خواهد داشت. پس سعی کنید تا جایی که امکان دارد کار را جدی بگیرید. داشتن احساس مسئولیت در قبال فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید در رسیدن به موفقیت بسیار اهمیت دارد.

سردرگمی ذهنی

اشتباه در تحلیل بازار فارکس می‌تواند منجر به سردرگمی معامله‌گر شود. سردرگمی معامله‌گر نه تنها منجر به اتخاذ تصمیمات اشتباه پی در پی می‌شود، بلکه باعث می‌شود تا معامله‌گر کنترل احساسات خود را از دست بدهد. به گفته Micheal Ashworth، “افرادی که زمانی را برای استراحت و ریلکس کردن ذهن و بدن خود اختصاص می‌دهند و تنش‌های درونی را برطرف می‌کنند، وضعیت روحی و روانی بهتری نسبت به دیگران دارند.” اگر در بازار به خاطر تحلیل اشتباه ضرر کردید، سعی کنید خیلی سریع با مدیتیشن یا هر روش دیگری ذهن خود را آرام کنید و تنش‌های درونی خود را برطرف کنید. در غیر این صورت احساسات بر عملکرد معاملاتی شما آسیب وارد خواهند کرد.

تحقیر خود

این یکی از شایع‌ترین پیامدهای تفسیر اشتباه بازار توسط معامله‌گر است. معامله گران فکر می‌کنند که اگر بازار را اشتباه تحلیل کرده‌اند، پس دیگر حرفه معامله‌گری برای آن‌ها مناسب نیست. معمولاً افراد تازه کار بیشتر با این پدیده مواجه می‌شوند. واقعیت این است که اگر بخواهید می‌توانید بهتر از این عمل کنید. اشتباه در تحلیل یا تفسیر بازار به این معنی نیست که آسمان به زمین آمده است! هیچ چیز تمام نشده و دوباره می‌توان کار را با دقت بیشتری ادامه داد.

آموزش فارکس آموزش روانشناسی ترید معامله بازار فارکس سهام

آموزش فارکس: دانستن پیامد های تحلیل اشتباه به شما کمک می کند تا در صورت تجربه این اتفاق بدانید که با چه مسائلی درگیر خواهید شد. دانستن این مسائل به شما کمک خواهد کرد تا خیلی سریع و موثر از این اشتباه عبور کنید. اما کی تحلیل و تفسیر شما از بازار اشتباه است؟ اگر در بازار معاملات با نتیجه دلخواه شما فاصله داشتند یا یکی از پیامد های اشاره شده در این مقاله را مشاهده کردید، به احتمال زیاد بازار را اشتباه تفسیر کرده اید. 

شارژ حساب فیبوگروپ با ارزان ترین نرخ بازار

از نرخ های بسیار بسیار رقابتی و ارزان ما برای شارژ حساب فارکس خود در بروکر فیبوگروپ بهره مند شوید