ترفند معاملاتی مهم برای کاهش استرس معاملات

یکشنبه 14 شهریور 1400 - 11:06

معاملات موفق آمیز دارای پیچیدگی زیادی نیستند و فقط با چند تغییر کوچک، می‌توانید کیفیت معاملات خود را ارتقا دهید. در این مقاله یک ترفند بسیار ساده به اشتراک گذاشته شده است که می‌تواند معاملات شما را به طور کامل تغییر دهد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا در معاملات، بهتر با احساسات خود کنار بیایید و محیط معاملاتی بدون استرس را ایجاد کنید. این ترفند به شما اجازه می‌دهد تا در سراسر جهان سفر کنید و فقط سی الی شصت دقیقه از زمان خود را صرف نگاه کردن به نمودار کنید. در ادامه مشکلاتی که اکثر معامله گران با آن مواجه هستند، آورده شده است:

  • خیلی زود وارد معامله می‌شوید.
  • زمانی که یک کندل قیمتی بزرگ می‌بینید، در مقابل آن به زانو می‌افتید. بدین معنی که سعی می‌کنید بلافاصله به کندل قیمتی واکنش نشان دهید.
  • در دام شکست جعلی می‌افتید.
  • در طول معامله به هم می‌ریزید و خود را گم می‌کنید.

اگر بتوانید بر این مشکلات غلبه کنید، حساب معاملاتی شما بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین می‌توانید بسیاری از استرس‌ها و نگرانی‌های خود را از معاملات حذف کنید.

منتظر بسته شدن کندل بمانید!

تصمیماتی که در نزدیکی کندل های قیمتی می‌گیرید، بسیار مهم هستند. اگر بتوانید نحوه تصمیم‌گیری خود در اطراف کندل های قیمتی را تغییر دهید، بسیاری از مشکلات معامله‌گری شما رفع خواهند شد. این بدین معناست که شما فقط بعد از اینکه کندل قیمتی به طور کامل بسته شد، تصمیمات معاملاتی خود (زمان ورود به معاملات، بستن معاملات، حد ضرر و…) را اتخاذ کنید. اگر در تایم فریم یک‌ساعته معامله می‌کنید، می‌توانید هر یک ساعت بعد از بسته شدن کندل قیمتی به نمودارها نگاه کنید. وقتی از تایم فریم چهارساعته استفاده می‌کنید، بعد از بسته شدن کندل چهارساعته به نمودار نگاه کنید.

آیا به نظر شما مطالب ذکر شده واقعاً کارایی دارند؟

شاید این مطالب بسیار ساده به نظر برسند. فقط به عملکرد خودتان نگاه کنید و ببینید که رویکرد فعلی شما چگونه است!؟ تکنیک بسته شدن کندل قیمتی یک راز نیست و ناگهان شما را به یک معامله‌گر سودآور تبدیل نمی‌کند، اما شما به سرعت تأثیرات مثبت بر معاملات خود را خواهید دید. بسیاری از معامله گران هنگامی‌که از ورود و خروج زودهنگام به معاملات و برخورد با شکست‌های جعلی دوری می‌کنند، کیفیت معاملاتی آن‌ها افزایش می‌یابد.
همچنین هنگامی‌که در معامله هستید، به صفحه معاملاتی خود نخواهید چسبید و هر تیک را دنبال نمی‌کنید. هنگامی‌که وارد معامله می‌شوید، حد ضررها و اهداف قیمتی را تعیین می‌کنید و سپس نرم‌افزار معاملاتی را می‌بندید. شما فقط زمانی که کندل های قیمتی بسته می‌شوند یا هنگامی‌که هشدار خروج از معامله صادر می‌شود، به سمت صفحه نمایش برمی‌گردید. بسیاری از معامله گران، از معاملات خوب خارج می‌شوند، زیرا از هر تیک در بازار می‌ترسند. تکنیک بسته شدن کندل قیمتی نیز به شما در مقابله بهتر با این امر کمک خواهد کرد.

شارژ حساب فیبوگروپ با ارزان ترین نرخ بازار

از نرخ های بسیار بسیار رقابتی و ارزان ما برای شارژ حساب فارکس خود در بروکر فیبوگروپ بهره مند شوید