آیا سناریوی خرید با شایعه و فروش با خبر اتفاق می افتد؟

سه شنبه 27 مهر 1400 - 16:17

هر چند که بسیاری از فعالین بازار رمزارز ها به راه‌اندازی ETF بیت کوین خوش‌بین هستند و بر این باورند که این اتفاق به نفع بازار است، اما برخی از تحلیلگران بر این باورند که تاریخ دوباره تکرار خواهد شد و با شروع معاملات ETF بیت کوین، حداقل در کوتاه‌مدت شاهد جریانات تثبیت سود در میان خریداران بیت کوین خواهیم بود.
مارکت کپ کل بازار رمزارز ها به نزدیکی ۲٫۵ تریلیون دلار رسیده و در این میان مارکت کپ بیت کوین از ۱٫۱ تریلیون دلار عبور کرده است. کاملاً مشخص است که پول زیادی در حال ورود به بیت کوین است و تائید اولین ETF آتی بیت کوین می‌تواند جریانات ورود نقدینگی به بیت کوین را تشدید کند. انتظار می‌رود که از معاملات امروز نیویورک، ETF آتی بیت کوین هم شروع به کار کند. هر چند که تائید اولین ETF آتی بیت کوین خبر خوبی برای بازار رمزارز هاست، اما برخی از فعالین بازار معتقد که با شروع معاملاتی ETF بیت کوین، بسیاری از خریداران اقدام به تثبیت سود بیت کوین خواهند کرد و از معاملات خرید خارج خواهند شد.
بیت کوین در سال ۲۰۱۷ هم بعد از راه‌اندازی بازار آتی بیت کوین سقوط کرد. وقتی‌که السالوادور هم بیت کوین را برای تراکنش‌ها قبول کرد، بیت کوین واکنش مشابهی نشان داد و افت کرد. در واقع تحلیلگران بر این باورند که این خبر در بازار پیش‌خور شده و بسیاری از معامله گران با شروع معاملاتی ETF آتی بیت کوین اقدام به فروش “خبر” خواهند کرد.