گزارش نیمروزی: توجه بازار به گزارش های مالی شرکت های سهامی معطوف شده است

پنجشنبه 30 دی 1400 - 15:09
بازار فارکس – از ابتدای هفته دلار استرالیا و دلار کانادا در برابر دلار آمریکا تقویت شده اند.

شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم‌زمان با توقف فشارهای فروش در بازار اوراق قرضه جهانی رشد کرده‌اند. در حال حاضر توجه سرمایه‌گذاران به گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی معطوف شده است.
هر سه شاخص آتی سهام آمریکا در محدوده مثبتی قرار دارند و از بازگشایی مثبت بورس سهام نیویورک حکایت دارند. هر چند که گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی محرک اصلی جریانات ریسکی بازار خواهند بود، اما تنش‌ها میان روسیه و اکراین می‌تواند همه چیز را به طور ناگهانی تغییر دهد. در اروپا هم شاخص سهام Stoxx 600 نوسانی است. در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا پایین آمده، اما همچنان نسبت به هفته‌های گذشته در سطوح بالایی قرار دارد. در بازار فارکس هم شاخص دلار آمریکا وضعیت نسبتاً باثباتی دارد، اما قیمت اونس طلای جهانی بخشی از رشدهای دیروز را از دست داده است.
رئیس بانک مرکزی اروپا (Lagarde) گفته که مثل فدرال رزرو مجبور به افزایش نرخ بهره و مقابله با فشارهای تورمی نیست. بانک مرکزی اروپا تحت فشار قرار گرفته که از سیاست‌های انبساطی پولی خارج شود، اما مقامات بانک مرکزی اروپا گفته‌اند که خبری از افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ نخواهد بود، چون‌که رشد سریع تورم بیشتر به خاطر اختلال در بخش عرضه و جهش در قیمت انرژی است.