آموزش اندیکاتور کانال دونچیان (Donchian Channels): چگونه اندیکاتور را دانلود، نصب و تنظیم کنیم؟

دوشنبه 16 اسفند 1400 - 11:42

اندیکاتور کانال دونچیان جزو اندیکاتورهای پیش‌فرض متاتریدر نیست. به همین دلیل باید معامله‌گر به طور دستی این اندیکاتور را دانلود و نصب کند. نصب این اندیکاتور خیلی ساده است و در این بخش تمام مراحل کار را قدم به قدم جلو خواهیم برد.


دانلود اندیکاتور کانال دونچیان (Donchian Channels)


برای دانلود کافی است روی لینک زیر کلیک کنید. با کلیک روی این لینک، فایل .mq4 اندیکاتور کانال دونچیان به طور مستقیم دانلود خواهد شد (در غیر این صورت روی لینک راست کلیک کنید و گزینه Save link as را بزنید).

آشنایی با متاتریدر ۴
دانلود اندیکاتور کانال دونچیان


نصب و افزدون اندیکاتور کانال دونچیان در متاتریدر


بعد از دانلود فایل اندیکاتور کانال دونچیان کافی است روی آن دو بار کلیک کنید تا برنامه Meta Editor باز شود. حال کافی است طبق تصویر روی آیکون Compile کلیک کنید و یا از روی کیبورد کلید F7 را فشار دهید. با این کار، اندیکاتور کانال دونچیان در متاتریدر نصب خواهد شد و می‌توانید در متاتریدر و از منوی Insert به بخش Indicators رفته و در پایین منوی باز شده از گزینه Custom اندیکاتور کانال دونچیان را به نمودار اضافه کنید.

آموزش اندیکاتور کانال دونچیان – بعد از دانلود فایل اندیکاتور روی آن دو بار کلیک کنید تا برنامه بالایی باز شود. سپس طبق تصویر روی دکمه Compile کلیک کنید تا برنامه روی متاترید نصب شود. بعد از کلیک روی دکمه کامپایل می توانید به برنامه متاتریدر بروید و از اندیکاتور استفاده کنید.
آموزش اندیکاتور کانال دونچیان – بعد از دانلود و نصب اندیکاتور می توانید از مسیر مشخص شده در تصویر برای افزودن کانال دونچیان به نمودار استفاده کنید.

تنظیمات اندیکاتور کانال دونچیان

بعد از افزودن کانال دونچیان به نمودار، پنجره تنظیمات کانال دونچیان ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید به کمک این پنجره، نحوه نمایش و دوره کندلی اندیکاتور را مشخص کنید. منظور از دوره کندلی، تعداد کندل هایی است که اندیکاتور در محاسبه باند بالایی و پایینی استفاده خواهد کرد.

آموزش اندیکاتور کانال دونچیان – برای تنظیم دوره کندلی کافی است روی عدد ۲۰ دو بار کلیک کنید و عدد دلخواه را وارد کنید.
آموزش اندیکاتور کانال دونچیان – شما می توانید از برگه Colors رنگ، نوع خط استفاده شده برای باند ها و کلفتی باند های اندیکاتور را تغییر دهید. با کلیک روی دکمه Reset هم تمامی تنظیمات به حالت پیش فرض باز خواهد گشت.


۱ – معرفی اندیکاتور کانال دونچیان
۲ – چگونه اندیکاتور را دانلود، نصب و تنظیم کنیم؟ (شما در این صفحه هستید)
۳ – کانال دونچیان چگونه کار می‌کند؟
۴ – استراتژی معامله با کانال دونچیان


آشنایی با سایر اندیکاتور ها:

آخرین مطالب