آیا بیت کوین تشکیل کف داده است؟

دوشنبه 8 فروردین 1401 - 8:11

در دو هفته گذشته رالی صعودی بیت کوین باعث عبور قیمت آن از ۴۵ هزار دلار شده است. این رالی صعودی باعث شده تا بیت کوین تمام افت های خود از ابتدای سال ۲۰۲۲ را هم جبران کند.


بیت کوین از ۴۵ هزار دلار عبور کرد!


قیمت بیت کوین در معاملات هنگ کنگ تا ۴۷ هزار و ۵۸۳ دلار هم رسید. بزرگترین رمزارز دنیا از ابتدای ژانویه در بین ۳۵ تا ۴۵ هزار دلار گیر افتاده بود. رشد اخیر بیت کوین باعث شده تا رشد بیت کوین از ابتدای سال به ۱٫۲ درصد برسد. این در حالی است که شاخص سهام S&P 500 در همین مدت ۴٫۷ درصد سقوط کرده است. تحلیلگران بر این باورند که اگر شکست ۴۵ هزار دلار قطعی باشد، بیت کوین می تواند بیش از این رشد کند.


آیا نگرانی ها از آینده رمزارز ها از بین رفته است؟


گیر افتادن بیت کوین در محدوده ۳۵ تا ۴۵ هزار دلاری به خاطر آینده مبهم بازار رمزارز ها بود. از یک سو فدرال رزرو آمریکا به همراه سایر بانک های مرکزی دنیا در حال خروج از سیاست های انبساطی پولی و افزایش نرخ بهره هستند و این مسئله باعث می شود تا نقدینگی کافی برای سرمایه گذاری در دارایی های ریسکی وجود نداشته باشد. از سوی دیگر تحریم های غرب علیه روسیه هم باعث شده تا رمزارز ها به عنوان راهی امن برای دور زدن تحریم ها استفاده شوند. معامله گران بایستی توجه داشته باشند که رالی صعودی بیت کوین و اتریوم که در ماه مارس به راه افتاده با رالی صعودی شاخص های سهام آمریکا همزمان بوده است.