گزارش نیمروزی: قیمت اونس طلا در واکنش به داده های اشتغال آمریکا سقوط کرد!

جمعه 14 مرداد 1401 - 17:29

شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه اوراق خزانه‌داری سقوط کردند. طبق داده‌های اشتغال آمریکا، فدرال رزرو می‌تواند به افزایش سریع و بزرگ نرخ بهره ادامه دهد.


واکنش منفی بازار سهام به داده‌های بازار کار آمریکا


شاخص آتی سهام S&P 500 بیش از نیم درصد افت کرد و با سقوط قیمت اوراق هم بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا به سمت ۳٫۲ درصد جهش کرد. رشد اشتغال یا همان NFP آمریکا به ۵۲۸ هزار واحد رسید که بیش از دو برابر پیش‌بینی بازار است. نرخ رشد دستمزدها هم بهتر از پیش‌بینی‌ها بود.


بازار کار آمریکا از افزایش نرخ بهره حمایت می‌کند

رشد قوی بازار کار آمریکا از اعتماد فدرال رزرو به اقتصاد این کشور حمایت می‌کند. فدرال رزرو بر این باور است که اقتصاد آمریکا می‌تواند با مراحل بعدی افزایش نرخ بهره کنار بیاید. در حال حاضر بازار انتظارات نرخ بهره‌ای خود را سبک‌سنگین می‌کند. از دید بازار، به احتمال زیاد فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه سپتامبر نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا خواهد برد تا جلوی رشد سریع تورم را بگیرد.


در هفته اخیر چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا تأکید کردند که بانک مرکزی می‌خواهد نرخ رشد تورم را پایین بکشد. در این میان رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس آمریکا (Bullard) از افزایش بزرگ نرخ بهره حمایت کرده است. به احتمال زیاد بعد از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا حمایت‌ها از افزایش بزرگ نرخ بهره هم تقویت شده است.

بازار فارکس – دلار آمریکا در برابر تمامی ارز های اصلی تقویت شد!