استراتژی ترکیبی بولینگر با نواحی عرضه و تقاضا!

یکشنبه 24 مهر 1401 - 10:27

استراتژی معاملاتی ساده‌ای که در این مقاله بررسی می‌کنیم، ترکیب باند بولینگر با محدوده تقاضا یا عرضه است. این استراتژی ساده‌ای است، با این حال باید از تایم فریم‌های پایین‌تر هم برای سیگنال یابی استفاده کنید.


ترکیب بولینگر با ناحیه تقاضا


به نمودار چهارساعته GBPUSD دقت کنید، قیمت در ادامه حرکت نزولی به محدوده تقاضا رسیده و کندل پوششی صعودی تشکیل داده است. هم چنین نرخ برابری به زیر باند پایینی بولینگر عبور کرده است. شکست باند بولینگر نشانه‌ای از بازگشت مثبت بازار است. بنابراین طبق نمودار چهارساعته انتظار می‌رود که جفت ارز به سمت سطح مقاومتی حرکت کند.

آموزش فارکس – استراتژی ترکیبی بولینگر و ناحیه تقاضا.

برای سیگنال یابی به تایم فریم پایین‌تر نگاه می‌کنیم!


حال به نمودارهای پایین‌تر می‌رویم تا موقعیت مناسب معامله را به دست آوریم. در تایم فریم ۱۵ دقیقه GBPUSD، قیمت از الگوی نموداری وج خارج شده و بعد از برخورد مجدد به آن، به سمت محدوده مقاومتی جزئی (بنفش رنگ) بازگشته است. انتظار می‌رود که جفت ارز این محدوده را بشکند و حرکت صعودی به راه بیندازد.

آموزش فارکس – انتظار می رود که بعد از خروج بازار از الگوی وج، قیمت از مقاومت جزئی عبور کند و بعد از برخورد مجدد (ریتست) به حرکت صعودی ادامه دهد.

در ادامه ملاحظه می‌کنید که GBPUSD در کف قیمتی جزئی (دایره زرد رنگ) شکست جعلی ثبت کرده و در ادامه با کندل صعودی قوی به سمت محدوده مقاومتی بازگشته است. به نظر می‌رسد که مومنتوم صعودی در حال افزایش است.

آموزش فارکس – بازار هنوز با محدوده مقاومتی درگیر است!

جفت ارز در ادامه فشارهای خرید از محدوده مقاومتی عبور کرده و بعد از حرکت صعودی کوتاه‌مدت، جفت ارز دوباره به سمت این محدوده بازگشته است. پولبک بازار به این محدوده یک سیگنال خرید به شمار می‌رود.


تعیین حد سود!


برای این‌که هدف قیمتی حرکت صعودی را مشخص کنیم، فیبوناچی اصلاحی برای موج صعودی اخیر رسم می‌کنیم. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، بازار تا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاح کرده است که با محدوده مقاومتی شکسته شده انطباق دارد. معامله گران ریسک‌پذیر می‌توانستند در پولبک وارد معامله خرید شوند. در ادامه واکنش GBPUSD به سطوح حمایتی مثبت بوده و کندل پوششی صعودی قوی شکل گرفته است. انتظار می‌رود که جفت ارز تا سطوح فیبوناچی مشخص شده جهش کند.

آموزش فارکس – به کمک سطوح فیبوناچی می توان اندازه حرکت را تخمین زد. سطوح فیبوناچی برای تعیین حد سود هم مفید هستند.

فرصتی دوباره!

اما معامله‌گرانی که از بازار جامانده بودند، می‌توانند با شکست اصلاح ۱۰۰ درصدی و اوج قیمتی اخیر وارد معامله خرید شوند.

آموزش فارکس – شکست اوج قیمتی قبلی بازار بهترین فرصت برای ورود به معامله خرید خواهد بود.

در ادامه ملاحظه می‌کنید که GBPUSD بعد از شکست اصلاح ۱۰۰ درصدی تا آخرین هدف قیمتی جهش کرده است.

آموزش فارکس – بازار تا سطوح پیش بینی شده حرکت کرد.

شارژ حساب فیبوگروپ با ارزان ترین نرخ بازار

از نرخ های بسیار بسیار رقابتی و ارزان ما برای شارژ حساب فارکس خود در بروکر فیبوگروپ بهره مند شوید