مرور اخبار فارکس: بازار های مالی روند مشخصی ندارند و دلار تقویت شد!

دوشنبه 23 آبان 1401 - 9:12

شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند. تغییر در سیاست‌های کرونایی چین به همراه حمایت‌های مالی از بخش انبوه‌سازی باعث بهبود جریانات ریسک‌پذیری شده است. شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه در حال صعود به قله دو ماهه است. با این حال جریانات ریسک گریزی فراگیر نیستند!


دیدگاه Waller بر شاخص های آتی سهام آسیب وارد کرد!


شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ افت کردند و هنوز به جریانات ریسک‌پذیری آسیا ملحق نشده‌اند. یکی از مقامات فدرال رزرو آمریکا (Waller) با احتیاط در رابطه با آینده نرخ‌های بهره حرف زده و گفته که هنوز با پایان مراحل افزایش نرخ بهره فاصله داریم. والر تأکید کرده که افزایش نرخ بهره برای مدتی ادامه خواهد یافت. او در رابطه با اندازه افزایش نرخ بهره هم گفته که فدرال رزرو از ماه دسامبر و یا نشست بعد از آن، اندازه افزایش نرخ بهره را به ۰٫۵۰ واحد درصد تغییر خواهد داد. اندازه قبلی افزایش نرخ بهره آمریکا، ۰٫۷۵ واحد درصد بود.


بازار سهام ژاپن افت کرد


در ژاپن هم سنتیمنت بازار جالب نیست. شاخص سهام ژاپن تحت تأثیر سقوط ۱۴ درصدی سهام Softbank افت کرده است.


دلار تقویت شد


در بازار فارکس، دلار آمریکا در واکنش به دیدگاه‌های مقامات فدرال رزرو آمریکا تقویت شده است. هفته گذشته داده‌های تورمی آمریکا نشان دادند که نرخ رشد تورم آمریکا کاهش یافته است.


روز جمعه ارزیابی دانشگاه میشیگان از سنتیمنت مصرف‌کنندگان منتشر شد. این ارزیابی نشان می‌دهد که انتظارات تورمی مصرف‌کنندگان در کوتاه‌مدت و میان‌مدت افزایش یافته است. این در حالی است که سنتیمنت یا خوش‌بینی مصرف‌کنندگان افت کرده بود.


بحران ورشکستگی و بی‌اعتمادی در بازار رمزارز ها


در بازار رمزارز ها فشار فروش هنوز فروکش نکرده است. بحرانی که اکسچنچ FTX خلق کرده نه تنها هزینه دلاری برای رمزارز ها داشته بلکه بر اعتماد سرمایه‌گذاران هم آسیب وارد کرده است. FTX ورشکسته شده و تعداد مشتریانی که در تلاش هستند تا دارایی‌های خود را از زیرمجموعه‌های FTX بیرون بکشند، افزایش یافته است. به احتمال زیادی بسیاری از مشتریان FTX سپرده‌های خود را از دست خواهند داد.

بازار فارکس – تقویم اقتصادی فارکس ایران بورس آنلاین