مرور اخبار فارکس: جریانات ریسک پذیری در بازار به راه افتاده است!

سه شنبه 24 آبان 1401 - 9:20

شاخص‌های سهام آسیایی مثبت هستند و بازار سهام هنگ‌کنگ بیشترین رشد را ثبت کرده است. معامله گران در حال ارزیابی چشم‌انداز اقتصادی چین و نشانه‌هایی از کاهش تنش‌های آمریکا و چین هستند.


سرمایه‌گذاران آسیایی به آینده خوش‌بین شدند!


شاخص سهام هنگ‌کنگ به اندازه ۴ درصد جهش کرده و وضعیت تکنیکال این شاخص از تغییر ساختار بازار به صعودی حکایت دارد. دولت چین اقدامات بیشتری را جهت مقابله با بحران بخش انبوه‌سازی انجام داده و محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده است. بانک مرکزی چین هم حجم نقدینگی را برای بهبود شرایط اقتصادی افزایش داده است. شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ مثبت هستند. همه این عوامل به بهبود جریانات ریسک‌پذیری کمک کرده‌اند.


اقتصاد ژاپن به سیاست‌های انبساطی پولی بیشتری نیاز دارد!


در بازار فارکس، ین ژاپن در واکنش به اخبار اقتصادی تضعیف شد. اقتصاد ژاپن بر خلاف انتظارات افت کرده و این یعنی بانک مرکزی ژاپن به سیاست‌های انبساطی پولی جهت مقابله با رکود اقتصادی ادامه خواهد داد. در ژاپن شاخص GDP یا همان تولید ناخالص داخلی منتشر شد که در سه‌ماهه منتهی به سپتامبر افت کرده است. مخارج مصرف‌کنندگان سیر نزولی داشته است.


مقامات فدرال رزرو با کوچک شدن مراحل افزایش نرخ بهره موافق هستند


دلار به همراه بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا رشدهای اخیر خود را حفظ کرده است. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا در اطراف ۳٫۸۷ درصد در نوسان است. مقامات فدرال رزرو آمریکا تأکید کرده‌اند که هنوز از جنگ با تورم عقب‌نشینی نکرده‌اند. با این حال نایب‌رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته که بهتر است در آینده نزدیک سرعت افزایش نرخ بهره را پایین بیاوریم.


شرایط چقدر امیدوار کننده است؟


هر چند که نشانه‌هایی از کاهش سیاست‌های افراطی دولت‌ها دیده می‌شود، اما نرخ بهره بالا هنوز هم مانع از رشد اقتصاد جهانی می‌شود و محدودیت‌های کرونایی چین هم به طور کامل برداشته نشده‌اند. حتی شاخص خرده‌فروشی چین هم برای اولین بار از ماه مه افت کرده که نشانگر کاهش مخارج مصرف‌کنندگان چین است.

بازار فارکس – امروز داده های اشتغال انگلیس و داده های تورمی بخش تولیدی آمریکا منتشر خواهند شد!