مرور اخبار فارکس: روند قوی در بازار های مالی دیده نمی شود!

چهارشنبه 2 آذر 1401 - 9:12

شاخص‌های سهام آسیایی به پیروی از بازار سهام آمریکا رشد کردند، اما سهام شرکت‌های فناوری نوسانی هستند. بانک رزرو نیوزیلند هم نرخ بهره را ۰٫۷۵ واحد درصد بالا برد.

جریانات ریسک‌پذیری بازار سهام ادامه دارد


شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه به کمک بازارهای سهام استرالیا و کره جنوبی مثبت است. دیروز شاخص سهام S&P 500 آمریکا به بالاترین سطح از ماه سپتامبر صعود کرد. نظرات مقامات فدرال رزرو آمریکا از افزایش‌های کوچک و آرام نرخ بهره حکایت دارند و سنتیمنت بازار هم به همین دلیل بهبود یافته است.


سیاست‌های انقباضی ادامه دارند


در بازار فارکس، دلار آمریکا تغییر اندکی در برابر ارزهای اصلی داشته است. در این میان دلار نیوزیلند تقویت شده و بازدهی اوراق قرضه دولتی هم بالا آمده است. بانک رزرو نیوزیلند نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ واحد درصد بالا برد. در بازار رمزارز ها، قیمت بیت کوین رشد ۴٫۲ درصدی دیروز را حفظ کرده و از کف قیمتی ۲ سال اخیر فاصله گرفته است.


خبری از تغییر روند سیاست‌های پولی نیست


طبق داده‌های اقتصادی آمریکا، رشد فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولیدی آمریکا ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌ها بود. به نظر می‌رسد که نرخ تورم آمریکا در حال عبور از پیک خود است.


دیدگاه مقامات فدرال رزرو آمریکا هم نشان می‌دهد که بانک مرکزی می‌خواهد از شر افزایش ۰٫۷۵ واحد درصدی نرخ بهره خلاص شود. با این حال نباید تصور کرد که فدرال رزرو به دنبال تغییر سیاست‌های پولی است. در واقع فدرال رزرو تنها می‌خواهد از سرعت افزایش نرخ بهره بکاهد.